LPG - tipy pro čerpání při jízdě na nejčastěji používaných trasách

Nepřehlédněte stránku s odkazy na mobilní aplikace a mapy čerpacích stanic s LPG.

Dojezd Fabie III kombi na plnou LPG nádrž je cca 600 km. Ve chvíli, kdy se na LPG indikátoru rozvítí poslední (červená) dioda indikující LPG rezervu, je dojezd na LPG ještě cca 200 km. Tyto hodnoty platí pro všechny Fabie kromě brněnské Lenky, která má dojezd na LPG o cca 150 km nižší.

Dojezd Loganu MCV na plnou LPG nádrž je 300 - 350 km.

Dojezd Hyundai i10 na plnou LPG nádrž je cca 200 km.

Pro nejčastěji používané trasy přinášíme níže tipy, kde lze čerpat LPG a platit naší tankovací kartou. Každý odkaz v této sekci vede na mapu, na které se zobrazí příslušná čerpací stanice.

Tankování v Praze a okolí

Na naší stránce o AJO carsharingu v Praze najdete popis, jak si aktivovat zobrazení LPG čerpacích stanic přímo v mapě našich předávacích zón.

Tankování v Brně a okolí

Pokud vás žádná z výše uvedených lokalit neoslovila, je možné LPG natankovat i v bezprostřední blízkosti předávací oblasti Brno - Královo Pole (viz samostatná položka níže), ale tady nelze platit kartou a pozor na otevírací dobu.

Jízda Brno - Praha a zpět

Budete-li mít v Brně cestu kolem Benziny na Kaštanové, naberte tam.

Dále lze tankovat na Benzině Střechov na 50. km dálnice směrem do Prahy.

Cestou zpět je hned za Prahou na dálnici u Průhonic Benzina těsně před McDonalds (je to na stejném exitu a McDonalds je z dálky viditelný).

Dále lze tankovat na Benzině Střechov na 50. km dálnice, jen musíte podjet dálnici, přejet na pumpu, která je směrem na Prahu, a po natankování se zase vrátit do směru na Brno.

Dále je směrem z Prahy OMV Pávov na 119. km dálnice.

Jízda z Brna směr Olomouc a Ostrava

Pro směr na Olomouc/Ostravu i opačně je v Brně vhodná Benzina na Hviezdoslavově ve Slatině nebo na Benzina na Kaštanové.

Jedete-li dál na Ostravu, určitě natankujte už v Brně, protože bez zajíždění z dálnice jsou další možnosti až OMV v Ostravě. Lze využít i Benzinu v Olomouci, ale tady je potřeba sjet z dálnice a pak se otočit, protože na pumpu lze zajet jen opačným směrem.

Při návratu od Ostravy máte k dispozici Benzinu u Klimkovic. Pokud jedete trasu Brno - Ostrava a zpět a na počátku jste v Brně natankovali, tak vám LPG bez problémů vystačí až sem.

Při návratu od Olomouce můžete použít OMV za Prostějovem.

Jízda z Brna směr Hradec Králové

V obou směrech lze využít Benzinu v Hradci Králové.

Jízda z Brna na jih

Na počátku jízdy Benzina na Kaštanové, při návratu Benzina na Hněvkovského.

Tankování u předávací oblasti Brno - Královo Pole

V bezprostřední blízkosti předávací oblasti Brno - Královo Pole lze LPG doplnit na čerpací stanici v areálu autobazaru na ulici U Červeného mlýna, poblíž ulice Reissigova. Zde žel nepřijímají naše tankovací platební karty a otevírací doba je 7-21 (o víkendu 8-20).

LPG klesá, pumpa nikde a vy máte dojem, že jste v háji

Zavolejte nám. Dispečer vám rád pomůže.